STK'dan Haberler

Kooperatifler Kendi Sigortacısını Buldu

DÜNYA İSTANBUL - Ülkemizde birçok sektörde faaliyet gösteren kooperatifler bulunuyor.

Birleşmiş Milletlerin tahminine göre dünya genelinde 750 binden fazla kooperatif bulunurken, ülkemizde kooperatif sayısı 84 bin civarında. Bugün tarımdan sanayiye, üretimden tüketime, pazarlamadan taşımacılığa, eğitimden krediye kadar çok geniş bir

Devamını oku...

Sigorta Eksperleri Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu belli oldu

Sigorta Eksperler Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı 12 Nisan Cumartesi günü Sürmeli Oteli’nde yapıldı.

Devamını oku...

TSEV, Avrupa Finansal Belgelendirme Kurumu’nun aktif üyesi oldu

TSEV’in, Haziran ayında, Avrupa Finansal Belgelendirme Kurumu’na (eficert) yapmış olduğu başvuru, eficert’in 30 Kasım 2007 tarihinde yapılan Genel Kurulu’nda kabul edildi ve TSEV eficert’e aktif üye olarak katıldı.

Devamını oku...

TSEV, SOA ve CAS'ın sınav merkezi

Türkiye Sigorta Enstitütüsü Vakfı (TSEV), düzenledikleri sınavlar ile dünya çapında geçerliliği bulunan aktüerlik unvanın kazanılmasında karar verici kurumlar olma özellikleri bulunan SOA (Society of Actuaries - Aktüerler Derneği) ve CAS (Casualty Actuarial Society Kaza Aktüerleri Derneği) gibi iki önemli kuruluşun

Devamını oku...

İstanbul Ticaret Odası (İTO) zümre toplantısı

İTO 87 No'lu Sigorta Şirketleri ve Acenteleri Meslek Komitesi, Sigortacılık Yasası ve yeni yönetmelikler, yeterlilik belgesi ve Levhaya kayıt konularını ele almak üzere, Mesle

Devamını oku...

TSEV Eğitimlerine devam ediyor

Sigorta ve reasürans şirketleri ile emeklilik şirketlerine yönelik , 9 günlük bir eğitim programı hazırlamıştır. Enstitümüzce düzenlenen “Tek Düzen Hesap Planı, İlişkili Sigorta Muhasebesi ve İlgili Mevzuat” ile “Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS) ve Uygulamaları”

Devamını oku...

TSEV dan Eğitimlere devam
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nın Eylül - Ekim ayları kısa süreli eğitim programları ve 25. Dönem Temel Sigortacılık eğitim programı başlamıştır. Programların saat ve ücret bilgileri ile eğitmenleri ve tarihlerine www.tsev.org.tr web adresindeki eğitim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Tsev 24. Dönem Mezunlarına Başarılar Diliyoruz
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Temel Sigortacılık eğitim programını başarı ile sonuçlandırmıştır. 2006 - 2007 24. Dönem Temel Sigortacılık Eğitimi Programa katılıp mezun olan tüm Sigortacı öğrencileri GESİD adına tebrik ediyor başarılarının devamlarını diliyoruz.
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı 'ndan NAKLİYAT SİGORTALARI SEMİNERİ
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı TSEV, Generali Sigorta işbirliği ile bir seminer düzenliyor: MARINE INSURANCE From International Viewpoint 23 Ocak Salı günü saat 14:30 – 17:00 arası TSEV Konferans Salonunda yapılacak seminerde Assicurazioni Generali Şirketi Nakliyat Sigortaları Danışmanı Mr. Aldo SALCIOLI bir konuşma yapacaktır.
Sorumluluk Sigortaları

TÜRK SİGORTA ENSTİTÜSÜ VAKFI (TSEV) tarafından düzenlenen “SORUMLULUK SİGORTALARI“ konulu Panel 9 Haziran 2005 günü T.S.R.Ş.B. Konferans Salonunda yapıldı.

Devamını oku...

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: